OC w życiu prywatnym zimą

 Za naszymi oknami zima w pełni dlatego pragniemy przypomnieć o ważnym ubezpieczeniu jakim jest OC w życiu prywatnym. To nie tylko odpowiedzialność finansowa za zalanie sąsiada  to również odpowiedzialność właścicieli posesji za bezpieczeństwo między innymi na chodnikach. Oblodzone, zaśnieżone  chodniki to właśnie potencjalne zagrożenie nieszczęśliwym wypadkiem i ewentualnymi roszczeniami wobec właścicieli nieruchomości.

 OC chroni nas przed odpowiedzialnością za spowodowanie zdarzenia podczas użytkowania sanek, roweru, hulajnogi oraz innych urządzeń związanych z aktywnością sportową a mogących spowodować kolizję i uszkodzenie ciała innych uczestników drogi. W miejscach publicznych w sklepach, hotelach kiedy w wyniku nieuwagi uszkodzimy mienie również możemy skorzystać z OC.  Rodzice odpowiadają za zdarzenia jakie stały się przy udziale albo z winy ich dzieci – zbite szyby, zarysowane samochody. OC chroni również właścicieli psów w przypadku kiedy ich podopieczny przy zachowaniu obowiązku opieki i nadzoru  pogryzie inną osobę.

Ubezpieczenie to zawiera się zwykle podczas ubezpieczenia mieszkania i jest jednym z tańszych ubezpieczeń lecz bardzo ważnym dla naszego spokoju i zabezpieczenia przed niespodziewanymi roszczeniami.

Polecamy